Przejdź do treści

Życzenia Noworoczne

  Drodzy sympatycy naszej strzelnicy.

  Z okazji Nowego Roku, pragniemy złożyć wam serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, wolności, celności, ale także byście mieli gdzie strzelać.

  Korzystając z okazji i będąc winni wam wyjaśnień chcemy w kilku zdaniach przedstawić stan obecnej sytuacji. Na dzień dzisiejszy Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło w całości decyzję Wójta Gminy Łączna p. Romualda Kowalińskiego o cofnięciu akceptacji regulaminu. Jest to już kolejne uchylenie decyzji pana wójta. Uzasadnienie SKO jasno wskazuje na przekroczenie uprawnień w tej sprawie. O tym fakcie SKO poinformowało również panią prokurator Prokuratury Rejonowej w Skarżysku -Kamiennej pracującej nad sprawą. Aktualnie tempo prac nad przypadkiem strzelnicy drastycznie wyhamowało pomimo tego że na początku było zawrotne i każdy kto kiedykolwiek miał styczność z wymiarem sprawiedliwości, zazdrościłby tak szybkim działaniom. Można by w takim przypadku zadać pytanie dlaczego tak szybko przerodziło się w tak wolno?

  Na odpowiedz zapewne nie starczyło by miejsca na jednej kartce A4, przez lata bowiem dochodziły nas informacje z wielu źródeł kto stoi za prowokacjami i próbą zamknięcia strzelnicy, słyszeliśmy już o deweloperach i ich osiedlach, zazdrosnych i zawistnych mieszkańcach oraz innych niepotwierdzonych teoriach…Na ten moment nie będziemy rozwijać tematu. Sprawa jest bardziej skomplikowana.

  Warto jednak wspomnieć o samych działaniach prokuratury wobec właściciela strzelnicy , które można podsumować krótko jako klasyczną manifestacje siły organów państwowych wobec słabego, szkoda że siły tej brakuje w konfrontacji z tymi mocnymi.

  Obecny stan ciszy jest wygodny dla pewnych kręgów… Dodajmy do tego fakt że zbliżają się wybory samorządowe, dalsza gra na czas będzie jednoznacznie wskazywała kogo interesy są tu na pierwszym miejscu. My się na to nie godzimy. Liczymy że niezawisły sąd przychyli się do wielostronicowego materiału dowodowego gromadzonego przez ostatnie lata.

  Cdn…