Blog

Dzień otwarty na strzelnicy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem strzeleckim, bezpiecznym posługiwaniem się bronią oraz ogólnie pojętym tematem strzelectwa na dzień otwarty na strzelnicy w Łącznej (Zalezianka).

Podczas dnia otwartego, każda osoba, będzie mogła skorzystać ze specjalnie przygotowanego pakietu, w którym w cenie wstępu na teren strzelnicy – 10zł, otrzyma podstawowe przeszkolenie z zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną oraz 10 strzałów z broni w kalibrze 9mm i 10 strzałów z broni w kalibrze .22lr.

Dodatkowo dzieci, powyżej 7-go roku życia będące pod opieką prawnego opiekuna będą mogły całkowicie bezpłatnie oddać 10 strzałów z broni w kalibrze .22lr.Nad bezpieczeństwem wszystkich będą czuwali nasi prowadzący strzelenia, instruktorzy oraz strzelcy sportowi z wieloletnim doświadczeniem.

Podczas dnia otwartego będzie też można porozmawiać z członkami naszego klubu, poznać zasady panujące w sporcie strzeleckim, poznać ofertę Strzeleckiego Klubu Sportowego PATRIA, obejrzeć prezentacje różnych modeli broni a także skorzystać z Grilla.

Dla młodszych dzieci (od 5-go roku życia) będzie przygotowane, całkowicie za darmo stanowisko z replikami ASG.

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/157232953004603/

Mieszkańcy miejscowości Występa i okolic

Zarząd strzelnicy pragnie kategorycznie potępić działania jakie w ostaniach czasach zostały skierowane w naszą organizację. Chodzi m.in. o rzekomy ”postrzał” samochodu stojącego w okolicach kościoła na Występie. Zdarzenie to zdumiało nas a jednocześnie zmusiło nas do podjęcia czynności prawnych wobec sprawcy/sprawców tego incydentu. W naszym odczuciu jest to kolejna prowokacja mająca na celu wzbudzić w mieszkańcach okolicznych wiosek strach i sprzeciw wobec naszego projektu. Osoba lub osoby dokonujące tych prowokacji posuwają się do coraz bardziej perfidnych zagrywek a ich celem jak wspomnieliśmy wyżej jest zdyskredytowanie nas w oczach opinii publicznej. Z racji toczącego się śledztwa nie będziemy ujawniali dodatkowych informacji nt. tego występku, pragniemy jednak poinformować że miarka się przebrała i sprawa została zgłoszona przez nas do najwyższych organów ścigania. Mamy nadzieję że ów niebezpieczny osobnik szybko zostanie schwytany i osądzony.

Continue reading